Wydarzenia

Wydarzenia organizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury w kolejnych latach, a także imprezy, w których braliśmy udział. W celu ułatwienia poszukiwania konkretnego artykułu możesz wyświetlić wydarzenia dotyczące danego roku.


narew herb

W dniu 7 maja 2023 r. grupa dziecięca „Takt”, działająca przy Narwiańskim Ośrodku Kultury brała udział w XIX Konkursie Piosenki Ukraińskiej w Bielskim Domu Kultury. Był to ich pierwszy występ na prawdziwej scenie przy tak licznej widowni. Młodzi artyści wypadli wspaniale, pokazując maksimum swoich umiejętności, płynącej z serca szczerości i radości.

narew herb

W dniach 28 kwietnia – 7 maja 2023 r. w Narwi odbył się VI Międzynarodowy Plener Malarski zorganizowany przez  Narwiański Ośrodek Kultury. Komisarzem pleneru i współorganizatorem był Daniel Gromacki, pracowity i utalentowany artysta malarz wywodzący się z Hajnówki.

narew herb

W dniu 3 maja 2023 roku Narew uroczyście świętowała obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi, którą odprawił Proboszcz Parafii  ks. Krzysztof Dobrogowski.

narew herb

10 kwietnia 2023 r. - w dniu trzynastej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej - wspólną modlitwą duchowieństwa, z udziałem Wójta Gminy Narew, przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, uczczono pamięć tragicznie zmarłych.

narew herb

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Narwiański Ośrodek Kultury, jak co roku, w tym okresie przygotował zajęcia dla dzieci i młodzieży, aby wypełnić czas wolny.  W dniach 23.01 – 3.02. 2023 r. odbyło się 7 warsztatów plastycznych, animacje z dyskoteką i zajęcia związane z bezpieczeństwem.

narew herb

Wielbiciele kultury ukraińskiej w dniach 20 – 23 października 2022 r. mieli swoje święto. Festiwal "Podlaska Jesień" to liczne koncerty w wielu miejscowościach regionu, z udziałem miejscowych wykonawców, a także artystów z Ukrainy.

narew herb

W dniach 12 i 13 września  (poniedziałek i wtorek), w godz. 16.30-20.00 w Narwi odbyły się warsztaty wyplatania ze słomy. Organizatorem było Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury. Swoje umiejętności i talent artystyczny zaprezentował prowadzący  warsztaty Pan Mikołaj Pietruczuk z Hajnówki.

narew herb

W dniu 30 sierpnia 2022 r. w Narwiańskim Ośrodku Kultury spotkała się grupa kobiet, aby spędzić wspólnie czas z igłą i nitką i wyczarować designerskie torebki, opierając się na wzorach inspirowanych motywami roślinnymi m.in. z podlaskich ręczników obrzędowych. Uczestniczki otrzymały bawełniane torby na zakupy, nici, igły i przykładowe wzory. Pierwszym krokiem było przenoszenie wzorów na tkaninę

narew herb

24 września 2022 r. (sobota) za sprawą Narwiańskiego Ośrodka Kultury, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wystąpił Chór „Sabor” z Serbii. Koncertu można było wysłuchać dzięki przychylności Fundacji „Muzyka Cerkiewna" w ramach 41 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej.