Wydarzenia w roku 2015

Spotkanie wigilijne w Narwi18 grudnia 2015 roku odbyło się w Narwi przedświąteczne spotkanie wigilijne dla mieszkańców naszej gminy, a uroczystość zorganizowana została przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Otwarcie wystawy fotografii i spektakl w NOKW dniu 5 grudnia 2015 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii „Przyroda Puszczy Białowieskiej” oraz spektakl pt. „Drzewo, które umiało dawać”, w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki CARMINA.

ŻUBROFFKA w Narwi4 grudnia 2015 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyła się projekcja filmów w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Przybyli mieszkańcy i goście obejrzeli zestaw pt. „Chińskie alternatywne transformacje” (kurator – Olga Bobrowska).

Filmowa jesień w Krzywcu i LachachW ramach projektu i współpracy Narwiańskiego Ośrodka Kultury z Polskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, mieszkańcy naszych małych gminnych miejscowości mogli obejrzeć dwa filmy o tematyce przyrodniczej. 17 listopada 2015 roku dotarliśmy do Krzywca, natomiast 18 listopada do świetlicy wiejskiej w Lachach.

Podlaszanki w WilnieW dniach 11-15 listopada 2015 roku odbył się w Wilnie X Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Pokrowskije Kołokoła”. Polskę reprezentowały zespoły Majeranki (muzyka i pieśni z Podhala) oraz Podlaszanki z Gorodziska (gm. Narew) z gościnnym udziałem etnomuzykolożki – Julity Charytoniuk.

Święto Odzyskania Niepodległości11 listopada 2015 roku w kościele w Narwi odbyły się uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, połączone z 260 rocznicą istnienia zabytkowego kościoła w Narwi. Uroczystej mszy dziękczynnej przewodniczył Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

Filmowa jesień w Narwi28 września 2015 roku zawitała do Narwi „Filmowa Jesień…”. Kolektyw Podlasie Makes Me Happy wraz z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury zorganizował projekcję filmu pt. „Tandemem przez Pogranicze” w reżyserii Anatola „Lolo” Mszycy.

Festyn białoruski w Gorodczynie12 września 2015 roku we wsi Gorodczyno odbył się szósty i ostatni w tym roku białoruski festyn z cyklu „I tam żywuć ludzi”, zorganizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce i Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi. Celem cyklu festynów jest próba dotarcia z białoruską kulturą do mieszkańców wyludniających się podlaskich wsi.

Promocja Gminy Narew na festynie w OrliW dniach od 1 lipca do 11 sierpnia 2015 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbywały się zajęcia wakacyjne. Propozycja na zorganizowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży została przyjęta z dużym entuzjazmem przez rodziców i ich pociechy. W każdą środę i czwartek lipca i upalnego sierpnia z oferty kulturalnej korzystało około 30 osób.