Kolejne ferie za nami. Dwa tygodnie zimowego wypoczynku dla dzieci minęły szybko ale owocnie. Po raz kolejny do aktywnego spędzenia czasu zachęcał Narwiański Ośrodek Kultury, gdzie zorganizowano akcję pod nazwą „Kulturalna walka z nudą”. W jej ramach odbył się szereg różnego typu zajęć – od rekreacyjnych poprzez plastyczne, muzyczne, sportowe, taneczne po szachowo-warcabowe i edukacyjne. Jedyne, czego nie było, to miejsca na nudę. Średnio dziennie w zajęciach uczestniczyło ponad 40 dzieci.

IMG 4935

Na warsztatach plastycznych dzieci poznawały różne techniki tworzenia prac artystycznych. Wykonywały rysunki na szkle, przygotowywały kwiaty z papieru, malowały eko torby. Warsztaty prowadzone były przez Natalię Gierasimiuk z Fundacji na rzecz budowy otwartego społeczeństwa ONI – TO MY z Hajnówki.

IMG 4967

W czasie ferii odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Granicznej pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. W ciekawy sposób, poprzez rozwiązywanie krzyżówek, rebusów i pogadanki pokazane zostały właściwe postawy i sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach, zagrażających życiu i zdrowiu. Sprawdzana była znajomość numerów alarmowych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały ulotki i odblaski.

IMG 5025

Od 31 stycznia do 2 lutego uczestnicy studia folkloru tradycyjnego ŻEMERWA, działającego przy Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, w ramach obozu muzycznego, zorganizowali ciekawe zajęcia dla uczestników ferii. Dzieci mogły poznać tradycyjne pieśni i tańce z Polesia, nauczyć się nowych zabaw i układów tanecznych. Warsztaty zakończyły się pięknym koncertem „Żemerwy” i wspólną potańcówką przy muzyce kapeli im. Piotra Juszkiewicza.

IMG 4952

„Jak smakuje sztuka” to warsztaty animacji kulinarno-edukacyjnej, gdzie dzieci bezpiecznie mogły szatkować na tarkach, kroić, rwać owoce i warzywa, a następnie tworzyć kolorowe, zdrowe i soczyste obrazy. Warsztaty prowadziła Agata Rychcik - Skibińska - menager A3 Teatru, organizatorka Festiwalu teatralnego Wertep wraz z grupą wolontariuszy z różnych stron świata.

IMG 4984

W czwartek 25 stycznia, w pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyła się dyskoteka karnawałowa. W rytm przebojów dla dzieci i nie tylko bawiło się około 60 dzieci. Tańce to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników, przygotowano dla nich także różne konkursy i zabawy z nagrodami. Oprawę muzyczną sprawował DJ Adam.

DSC05643

Nie zabrakło również ducha sportowej rywalizacji – zarówno w starciach przy szachownicach, podczas zabaw i tańców, jak i w trakcie zorganizowanych w ramach ferii Turniejów Tenisa Stołowego i Ringo.

 warwiel 005

Mistrzami Ringo zostali: Łukasz Bartosz, Owłasiuk Norbert i Chodakowski Michał.
W Warcabach zwyciężyli: Pietruczuk Tymoteusz, Wszeborowski Aleksander i Suprun Aleksandra.
Mistrzami rozgrywek w Tenisie stołowym zostali: Kutuzow Władek, Chodakowski Mateusz i Kutuzow Ania.
Mistrzami Gminy Narew w Szachach są: Kutuzow Władek, Wszeborowski Aleksander i Wasiluk Sebastian.

 

Zapraszamy za rok!

 

GALERIA ZDJĘĆ