W dniach 10 – 17 lipca 2020 r. w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się Plener Malarski. Było to już trzecie takie spotkanie artystów w naszej gminie. Poprzednie plenery były międzynarodowe, jednak ze względu na zagrożenie spowodowane pandemią Covid-19,  w tym roku artyści przyjechali z różnych stron Polski.  Plener poprowadził i przygotował technicznie Pan Daniel Gromacki, który pełnił również funkcję komisarza.  Przez tydzień na ulicach, nad rzeką, na łąkach można było spotkać artystów podczas ich pracy. Tematyką pleneru było uwiecznienie na płótnach najpiękniejszych  walorów naszej miejscowości i okolic, utrwalenie zakątków z zabytkami, ukazanie piękna krajobrazu, uchwycenie klimatu, a także wzbogacenie zbiorów malarskich Narwiańskiego Ośrodka Kultury poprzez  stworzenie nowych, wartościowych dzieł sztuki. Rzeka, łąka i las, zabytkowy kościół i cerkwie są nieodzownymi elementami naszego pejzażu.  Jego bogactwo naturalne sprawia, że niektóre obrazy przedstawiają ten sam obiekt, to samo miejsce, jednak są one namalowane inną ręką lub w innej technice.

         Efekty pracy  malarzy można było podziwiać na wernisażu, który odbył się 17 lipca 2020 r.  Piękno, które udało im się uchwycić będzie można oglądać już jesienią podczas wystawy poplenerowej.

Na  Plenerze Malarskim spotkali się artyści: Roman Choinka, Anna Choinka, Janka Piechowicz, Jadwiga Pomianowska –Wilde, Jerzy Iwacik, Daniel Gromacki, Andrzej Fronczak, Piotr Karpiuk, Teresa Stasiak, Stanisława Kotarska, Małgorzata Miecielska – Maksimowicz, Stanisław Poskrobko.

Narwiański Ośrodek Kultury  bardzo dziękuje artystom, za wspólnie spędzony czas i cudowną malarsko – muzyczną atmosferę.

Foto. Artyści pleneru.

 GALERIA ZDJĘĆ