24 września 2022 r. (sobota) za sprawą Narwiańskiego Ośrodka Kultury, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wystąpił Chór „Sabor” z Serbii. Koncertu można było wysłuchać dzięki przychylności Fundacji „Muzyka Cerkiewna" w ramach 41 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej.

            Chór powstał w styczniu bieżącego roku z połączenia dwóch chórów cerkiewnych.  Jako reprezentacyjny chór bierze udział nie tylko w nabożeństwach parafialnych, ale również w konkursach i festiwalach. Repertuar składa się głównie z utworów kompozytorów serbskich. Założycielami i dyrygentami chóru są: Ana Ivanović – absolwentka Wydziału Muzyki Sakralnej Akademii Muzycznej w Sarajewie, redaktorka muzyczna telewizyjnego kanału cerkiewnego oraz Đorđe Gavrilović – informatyk, organista, dyrygent licznych chórów, uczestnik krajowych i zagranicznych warsztatów.

            Dla przybyłych na koncert mieszkańców, był to wieczór ze znakomitą ucztą duchową, chwilą muzycznej kontemplacji, wypełnioną najpiękniejszymi utworami muzyki cerkiewnej.

  

 GALERIA ZDJĘĆ