19 października w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi w ramach

  1. Festiwalu Ukraińskiej Kultury na Podlasiu „Podlaska Jesień”, jak co roku odbył się klimatyczny koncert. Na scenie wystąpiły zespoły z Ukrainy i Polski, prezentujące bogatą kulturę ukraińską - tradycyjną, folklorystyczną i współczesną. Jest to przedsięwzięcie, które obejmuje miejscowości, w jakich ludzie posługują się gwarą ukraińską.  Koncert, który rozpoczął się cudowną energią, płynącą z występu dzieci, potem młodzieży, stopniowo zaczął przybierać bardziej profesjonalną nutę, na zakończył profesjonalnym pokazem zespołów z Ukrainy. Występy zespołów stały na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez widzów w entuzjastyczny sposób. Nie zabrakło podziękowań od gości, w stronę całego Narodu Polskiego za pomoc, a ze strony polskiej, życzeń pokoju dla Ukrainy.

W tym roku na scenie zaprezentowali się:

Chór "Chabry" z Narwi

Zespół "Reczeńka" z Koźlik

Zespół Wokalno - Taneczny ‘Takt’ z Narwi (NOK)

Dziewczęcy zespół "Czyżowianki" z Czyż

Zespół Pieśni HDK "Echo Puszczy" z Hajnówki

Amatorskie Wokalne Trio "Żywycia" z Zorii - Ukraina

Zespół Pieśni "Serpanok" z Korca  - Ukraina

   Festiwal odbywa się w ramach projektu Związku Ukraińców Podlasia, dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji RP, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, burmistrzów Bielska Podlaskiego, Hajnówka oraz Siemiatycz, a także gmin: Narew, Bielsk Podlaski oraz wójta Gminy Czeremcha. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Podlaskiego oraz Miasta Białegostoku.

 GALERIA ZDJĘĆ