Pokaz filmów w Narwi w ramach 12. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbył się 7 grudnia 2017 roku.

Razem z Rumuńskim Instytutem Kultury prezentowany był zestaw rumuńskich filmów krótkometrażowych. Od pewnego czasu rumuńskie kino przeżywa prawdziwą rewolucję – nie krwawą, jak w niezapomnianym roku 1989, lecz łagodną, hojną, owocną w wybitne filmy i wymarzone kariery młodych rumuńskich filmowców. Prezentowane filmy to m.in. „Szalona Noc w Tokoriki” (o tym, jak pewna osiemnastolatka usłyszała wyznanie chłopaka, o którym długo nie zapomni ani ona, ani jej goście), „Fajka, seks i omlet” (Victor i Filip planujących czworokącik, i ich żonach nie mających o tym pojęcia), animacja „Mamo, tato, muszę wam coś powiedzieć” (Pedro przyznaje się, że jest wilkołakiem)... i wiele innych.

IMG 4856

Festiwal ŻUBROFFKA jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

 

GALERIA ZDJĘĆ