W dniach 4-13 lipca bieżącego roku, odbył się w Narwi Międzynarodowy Plener Malarski, podczas którego bogate walory przyrodnicze, stara architektura i zabytkowe obiekty sakralne Gminy Narew przelane zostały na płótna. Powstało wiele pięknych prac ukazujących nasz malowniczy region i dziedzictwo kulturowe.

DSC02601

Zgodnie z tradycją każdy z uczestników pleneru wykonał po kilka prac, z których dwie przekazał do dyspozycji NOK w Narwi. Ekspozycję można oglądać w Narwiańskim Ośrodku Kultury.

W ramach pleneru zorganizowane odbywały się zajęcia plastyczne dla dzieci, które za każdym razem prowadzone były przez innego artystę. Podczas wernisażu zaprezentowano prace dzieci powstałe podczas warsztatów.

IMG 5400

Efekty pracy twórczej artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy można było podziwiać na poplenerowym wernisażu w dniu 13 lipca 2018 r. To wydarzenie to okazja do obejrzenia prac powstałych w trakcie pleneru, poznania ich autorów i zakupienia upatrzonych obrazów.

DSC06234

Dziękując uczestnikom za udział w naszym plenerze, wyrażamy nadzieję, iż spotykamy się jeszcze niejeden raz podczas kolejnych edycji pleneru. Pragniemy, by nasza gmina była swego rodzaju domem dla artystów, domem do którego chętnie się wraca i w którym na zawsze pozostaje cząstka duszy – w tym przypadku zaklętej w obrazach.

W Plenerze malarskim brali udział:

WIKTOR KABAC - Polska,
DANIEL GROMACKI - Polska,
MARKO SAPIOŁKO - P olska,
JULIA GETMAN - Ukraina,
TETIANA JADCZUK - BOGOMAZOWA - Ukraina,
EVALDAS MIKALAUSKAS - Litwa,
ALVYDAS STAUSKAS - Litwa,
DALIA SKRIDAILAITE - Litwa,
SVETLANA RYZAIKOVA - Białoruś,
MARINAKONOVALOVA - Białoruś,
ALLA SZKORODENOK - Białoruś.

GALERIA ZDJĘĆ

PLENER

 

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI

 

 

WERNISAŻ