Niesamowite historie mieszkańcom Narwi zafundował w niedzielę 22 lipca Wertep - objazdowy festiwal teatralny, który już od dziesięciu lat nieprzerwanie raczy nas swoimi artystycznymi sztuczkami pod wodzą niezmordowanych Dariusza Skibińskiego i Agaty Rychcik-Skibińskiej.

Wertep to świetna impreza dla całej rodziny, plenerowa, darmowa z klimatem, nie do przecenienia. Przede wszystkim zaś dająca okazję do obejrzenia teatru, którego na co dzień w naszej miejscowości brak.

37635891

Widzowie zobaczyli spektakle zrealizowane w konwencji teatru przedmiotu, pantomimiczne humoreski, kameralne opowiastki pacynkowe i cyrkowe. Nie zabrakło jak zwykle przedstawień dla dzieci i dorosłych. Program był tak zaplanowany, że najwcześniejsze przedstawienia bawiły najmłodszych, a ostatnie dorosłych. W przerwach między programami organizatorzy zapraszali na warsztaty i impresje z baniek mydlanych.

Do dzieci adresowane były spektakle: "Bałwanki"(A3Teatr), „Cyrk sznurkowy” (Falko Show), „Na wozie” (Falko Show) i „Opowieści z nieistniejących światów” (Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń)

37684808

Spektakle dla dorosłych to: „Syn Księżyca” (A3Teatr), „Circus Paradise” (Teatr Przedmieście) i „The Message of the Macanuda” spektakl lalkowy przygotowany przez wspaniała artystkę z Puerto Rico Deborah Hunt.

Festiwal zakończył się występem duetu wybitnych cyrkowców - Loïse Haenni i Oren Schreiber tworzących Circo Pitanga, których akrobatyczne popisy na linach zapierały dech w piersiach nie tylko z powodu trudności wykonywanych akrobacji, ale i artystycznych wzruszeń jakie ich występy dostarczają.

37642067

Festiwalowi towarzyszyła wystawa pt. „Historie utkane z nici” stworzona z tkackich pamiątek: serwetek, makatek, narzut itd.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918–2018

GALERIA ZDJĘĆ

PLENER