8 września 2018r. w sobotę odbył się VII Bieg Charytatywny dla Podlaskiego Hospicjum Onkologicznego. Charytatywny Bieg jest cykliczną imprezą organizowaną przez Fundację Hospicjum Proroka Eliasza od 2012 roku. Po raz trzeci biegacze rywalizowali na trasie wśród lasów i łąk w dolinie Narwi, we wsi Rybaki.

01

Podczas biegu nie był najważniejszy czas, czy zajęte miejsce, a pomoc podopiecznym hospicjum. Każdy uczestnik wpłacał bowiem wpisowe, które w całości zostało przekazane na charytatywny cel. Wysokość opłaty była dobrowolna i zależna od samych startujących. Dodatkowo prowadzona była zbiórka podczas festynów kończących bieg.

02

Wszystkie biegi zaczynały się przy domu wypoczynkowym „Leśne Zacisze” i tam się kończyły. Zaproponowano biegaczom 3 dystanse na 3 trasach: 11 km – Charytatywna Jedenastka – dla doświadczonych biegaczy, 5 km – Przyjazna Charytatywna Piątka – dla mniej zaawansowanych biegaczy, 1,5 km – Bieg Rodzinny i Integracyjny – dla każdego.

03

Imprezę urozmaiciły pokazy i stoiska partnerów i sponsorów. Był punkt zabaw dla dzieci, prowadzony przez wolontariuszki z Pogotowia Opiekuńczego w Białymstoku, stoisko z kawą Prima – Jacobs Douwe Egberts Sp. Z o.o., pokaz Straży Granicznej z Narewki, pokaz zapasów i sumo – KS Podlasie, sekcja zapasów z Zabłudowa, podologiczny punkt konsultacyjny SUELA i Centrum Ortopedyczno - Protetecznego, ognisko z kiełbaskami ufundowane przez Pana Janusza Ludwiczaka i PSS Społem oraz zupa regeneracyjna serwowana przez Bar Promyk z Gródka.

14

Bieg sponsorowały różne firmy, instytucje, urzędy i osoby prywatne ofiarując swoje produkty lub usługi. Wójt Gminy Narew oraz Narwiański Ośrodek Kultury wsparli bieg wypożyczając namiot oraz przygotowując kanapki dla wszystkich biegaczy.

GALERIA ZDJĘĆ