26 listopada b.r. w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się prapremierowy pokaz filmu „Wnyki” w reżyserii Szymona Nowaka. Film zrealizowany przez Studio Edukacji Filmowej, nawiązujący do kultowego ‘Znachora’ Jerzego Hoffmana.

03

Film „Wnyki” opowiada współczesne losy Czyńskich, Pawlickich i Szapieli, kresowej historii stworzonej jeszcze przed wojną przez Tadeusza Dołęgę-Mostowicza. Zdjęcia do filmu zostały w całości zrealizowane na terenie naszego regionu (również w Gminie Narew).

Pomysłodawcami projektu są filmowiec Marek Włodzimirow, aktor Mateusz Sacharzewski oraz dziennikarz i animator kultury Tomasz Sulima. Stroną muzyczną i dźwiękową filmu zajął się zaś niezależny artysta z Gdańska Michał Jacaszek. Autorem oryginalnego scenariusza do "Wnyków" jest Mirosław Miniszewski.

Główne role grają zawodowcy, gwiazdy polskiego kina, m.in. Stanisława Celińska, Bożena Dykiel, Artur Barciś i Grzegorz Daukszewicz.

DSC03846

Specjalnymi gośćmi pokazu w Narwi byli twórcy „Wnyków”: Marek Włodzimirow, Mateusz Sacharzewski oraz Tomasz Sulima.

Projekcja odbyła się w ramach projektu „Filmowo – Muzycznej Jesieni”.

 

GALERIA ZDJĘĆ